» Якщо Ви незгодні з інспектором ДАІ

 

                                                 Якщо Ви не згодні з інспектором ДАІ…

 

    Так трапляється на дорозі, що іноді ми незгодні з діями співробітника ДАІ, який стверджує, що нами порушені правила дорожнього руху. Проте, щоденні турботи, поточні справи, які ще за хвилину до зупинки авто співробітником міліції вихором проносились у голові, як правило, не дають можливості відразу об’єктивно оцінити ситуацію.

     Неочікувана зупинка правоохоронцями на дорозі, буря неконтрольованих емоцій – «…,до всіх проблем додалася ще одна…», не сприяють швидкому впорядкуванню своїх думок та наданню зважених пояснень. Тому, ми робимо помилки: конфліктуємо, відмовляємось підписувати протокол, не надаємо обґрунтованих пояснень і т.п.

    Однак, нам, перш за все, потрібно усвідомлювати - співробітники ДАІ також люди, вони виконують важливу роботу, вони не заслуговують на образи, вони можуть помилятися. А для того, щоб встановити на чиєму боці правда - потрібний час. При оформленні правопорушення цього найціннішого на сьогодні ресурсу і у нас і у правоохоронців, як раз дуже мало. Та й ті крихти ми використовуємо здебільшого на розхлюпування негативу ніж на об’єктивний аналіз ситуації та на обдуманий захист.

            Як цьому зарадити ?

Візьмемо таймаут, тим більше, законодавець його передбачив. Згідно з ч.1 ст. 268 КУпАП особа, яка притягається до відповідальності має право, зокрема, заявляти клопотання,при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права.

        Таким чином, після складення протоколу, інспектор ДАІ фактично розглядає справу і приймає по ній рішення – виносить постанову в справі про адміністративне правопорушення (накладає стягнення у вигляді штрафу).

            Тому, після складення протоколу, ми подаємо інспектору письмове клопотання наступного змісту:

                                                                           КЛОПОТАННЯ

            «___»________20___року стосовно мене посадовою особою_______________________________________________ складено протокол серія __________ №______ про вчинення мною адміністративного правопорушення передбаченого ч.____ ст.________ КУпАП.

            Оскільки у вчиненні адміністративного правопорушення винним себе не вважаю та не володію достатніми знаннями у галузі законодавства про адміністративні правопорушення, мені необхідна кваліфікована правова допомога при розгляді даної справи: складання й написання заперечення та пояснення, надання додаткових документів та підтвердження заявлених фактів згідно законодавства України.

            На підставі викладеного, прошу:

1.    Долучити дане клопотання до матеріалів справи про адміністративне правопорушення.

2. Надати мені час для отримання правової допомоги у фахівця у галузі права.

3.Розгляд справи про адміністративне правопорушення перенести на іншу дату, про що повідомити мене письмово за адресою:___________________________________

 

 

«______»__________20______ р.                      ___________________(підпис)

 

 Що це клопотання нам дає ?

 

1.Ми отримаємо додатковий час, щоб проаналізувати ситуацію, порадитись з юристом та пересвідчитись у своїй правоті, можливість обґрунтовано, із посиланням на законодавство захистити свою правову позицію у поясненні.

 

2. Відмова у задоволенні клопотання – це порушення права на захист, що значно підсилить позицію при оскарженні рішення інспектора в суді.

І наостанок, щоб зекономити свій час та час правоохоронців, бланк клопотання можна заготовити завчасно та возити в автомобілі з надією, що він ніколи не знадобиться.

             

шаблоны для dleскачать фильмы

Назад