Все що потрібно знати про аліменти

 

  Все, що треба знати про  аліменти

 

Чи має право один з подружжя на отримання аліментів на його утримання?

Права та обов’язки подружжя по утриманню регламентовані Главою 9 Сімейного кодексу України (далі – СК). 
Дружина та чоловік повинні матеріально підтримувати один одного (ч. 1 ст. 75 СК). Вирішення питання щодо конкретних способів такої підтримки безпосередньо залежить від подружжя. Разом із тим, законодавство передбачає певні правові механізми, які забезпечують право кожного з подружжя на утримання. 

СК містить три групи правових норм, які визначають умови та порядок реалізації права подружжя на утримання: 

I - норми, які визначають загальні умови надання утримання одному з подружжя (статті 75-83 СК); 

II - норми, що встановлюють право дружини на утримання під час вагітності та права чоловіка та жінки у разі проживання з ними дитини (статті 84-88 СК); 

III - норми, що визначають право на утримання того з подружжя, із яким проживає дитина-інвалід (ст. 88 СК). 

Згідно з ч. 2 ст. 75 СК право на утримання один із подружжя набуває за наявності певних підстав: 
<!-- [if !supportLineBreakNewLine] -->
 
Читати далі...

Автор: yurist від 10-08-2015, 14:09, переглянуто: 1282

 

Як оформити субсидію у 2015 році на комунальні послуги

 

            Вже з травня українці отримають комунальні платежі за новими підвищеними тарифами. У зв’язку з цим особливу актуальність набирають питання щодо отримання житлової субсидії, а саме, хто має на неї право, як правильно розрахувати, куди звертатися за отриманням, які документи необхідно представити  тощо.  Треба зазначити, що відтепер отримати комунальну знижку за спрощеними правилами її оформлення.

На субсидію може претендувати будь-яка сім’я або людина, якщо впродовж одного року,  якщо будь хто з них не робив покупку на суму, що перевищує 50 розмірів прожиткового мінімуму (58 000 грн.) При цьому під покупкою мається на увазі як річ, що куплена в кредит або розстрочку так і оплата послуг на дану суму. Крім того, це може бути єдино разовий внесок за квартиру в будинку, що будується.

Відмітимо, що всі інші обмеження для оформлення субсидії, діючи до 1 травня 2015 року відмінені. Відтепер на неї можуть розраховувати  також і сім’ї, в яких будь хто володіє кількома жилими приміщеннями  або автомобілями. Або в них є працездатні особи, які не працюють.

 

Читати далі...

Автор: yurist від 10-08-2015, 14:05, переглянуто: 1007